Informace pro pracovníky školských poradenských zařízení

obr

Milé kolegyně a kolegové,

pokud budete mít chuť a čas, můžete společně s námi podpořit Světový den porozumění autismu (World Austism Awareness Day). Tradičně se 2. dubna zapojují různé organizace do aktivit zaměřených na zvýšení informovanosti o autismu ve společnosti.

Lidé na celém světě se zapojují do kampaně „Light it up blue“.

Proč modrá? Jde o barvu, která je mimo jiné také barvou pro komunikaci a sebevyjádření, která zlepšuje vnímání a uvolňuje, v těchto oblastech mají lidé s PAS potíže.

Pojďte se společně s námi zapojit do tohoto „Modrého projektu“ a protože jsou v našem oboru spíše ženy (promiňte pánové), ozdobme se něčím modrým. Společné fotky v modrém můžete dát na facebookovou stránku https://www.facebook.com/spcZlinStredova/.

Protože 2. dubna připadá letošní školní rok na neděli, všichni se akce zúčastníme s předstihem, 31. 3. 2017.

V letošním roce jsme také vyzvali i školy ve Zlínském kraji, aby se zúčastnily tohoto dne sdílením fotografií, video reportáží a příspěvků na https://www.facebook.com/spcZlinStredova/.

Díky této aktivitě podpoříme osvětu autismu, ukážeme ochotu pomoci dobré věci, zvýšíme povědomí o autismu a dáme tak společně najevo, že problematika autismu není poradenským pracovníkům ve Zlínském kraji lhostejná.

Díky za Vaši podporu!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Mgr. Petra Slováková, krajská koordinátorka pro PAS v ZK
a tým speciálních pedagogů SPC Zlín, Středová

Středová 4694, 760 05 Zlín
Tel: +420 577 241 256
e-mail: slovakova@skola-spc.cz

facebookový profil: https://www.facebook.com/spcZlinStredova/